Půdní vestavby

Rychlý kontakt

REKONSTRUKT s.r.o.

Perunova 787/9
Praha 3 - Vinohrady

+420 603 111 234
+420 241 410 233

Hodnocení firmy REKONSTRUKT s.r.o. - rekonstrukce, rekonstrukce bytu - NejŘemeslníci.

Již od počátku založení firmy se zabýváme půdními vestavbami, které realizujeme jako kompletní dodávky.

Výchozím požadavkem pro správné provedení vestavby je správné složení konstrukce střechy a jejího odvětrání. Nesprávné odvětrání střechy může zapříčinit ztrátu funkce tepelné izolace a poškození podhledů. Důležité je střešní krytinu, klempířské prvky, pojistnou hydroizolaci a laťování uvést do bezvadného stavu. Vzhledem k tomu, že opláštěním prostoru je střecha, kterou uniká a přichází nejvíce tepla, je nutné zajistit dostatečnou a kvalitně provedenou tepelnou izolaci.

Tepelná izolace musí být chráněna parotěsnou zábranou. Podhledy lze provádět sádrokartonové nebo palubkové s vnitřní povrchovou úpravou. Dále je nutné provést posouzení stropů, na kterých vestavba vzniká – jejich únosnost, stav stropních trámů apod. Musí se nalézt vhodná místa pro napojení stoupacích potrubí instalací, napojení elektroinstalace, posoudit výšku budovy a vliv na stávající provoz budovy, apod.

Půdní prostory lze využívat pro zřízení bytů, kancelářských prostorů či ateliérů, dnes už nejsou výjimkou ani školní učebny či výrobní prostory. Využitím půdy můžeme při dobře zpracovaném projektu a následné realizaci dosáhnout vysokého standardu bydlení v moderních prostorech. V některých případech je dokonce možné ponechat i některé nosné konstrukce krovu jako viditelné – sloupky, pásky, hambálky, kleštiny, apod..

Ukázky interiérů:

půdni-vestavby-1 půdni-vestavby-2
   
půdni-vestavby-4 půdni-vestavby-3

Pro více informací o půdních vestavbách nás neváhejte kontaktovat.