Fasády a zateplení

Rychlý kontakt

REKONSTRUKT s.r.o.

Perunova 787/9
Praha 3 - Vinohrady

+420 603 111 234
+420 241 410 233

Hodnocení firmy REKONSTRUKT s.r.o. - rekonstrukce, rekonstrukce bytu - NejŘemeslníci.

img016

Neustále zvyšování cen energii nutí majitele domů zamýšlet se nad možnými variantami snižování nákladů na spotřebu energií. Zateplení fasády nepřinese jen snížení nákladů na vytápění, ale i zlepšení tepelné pohody v objektu, zvýšení zvukové neprůzvučnosti a váš dům dostane také novou fasádu.

Hlavní důvody pro realizaci zateplení domu:

  • Snížení spotřeby energie za topení a tím úsporu financí za vytápění a přínos životnímu prostředí (skleníkový efekt).
  • Omezení tvorby plísní ve vnitřních prostorech objektu.
  • Zlepšení tepelného pohodlí uvnitř budovy (pro tepelnou pohodu není důležitá pouze teplota vzduchu, ale také teplota stěn, podlahy, nábytku a dalších prvků v budově).
  • Zlepšení zdraví osob pobývajících uvnitř budovy: eliminace nemocí jako např. alergie, revmatismus, nachlazení, atd.
  • Snížení opotřebení konstrukce budovy (izolace chrání konstrukci před povětrnostními podmínkami a tím zvyšuje její životnost).
  • Zlepšení akustické pohody ve vnitřních prostorech objektu (dlouhodobé působení hluku vyvolává zhoršenou koncentraci či poruchy spánku).
  • Vylepšení architektonického vzhledu domu novou fasádou.

Před vlastním zateplením budovy je dobré především zjistit v jakém technickém stavu je dům, jaké jsou jeho energetické parametry, co od zateplení požadujeme a jaké jsou individuální požadavky všech bydlících.

Různé varianty zateplení:

Vnitřní zateplení domu

Vnitřní zateplení Vnitřní zateplení domu je oproti vnějšímu levnější, má však řadu nevýhod. Při vnitřním zateplení vznikají tzv. tepelné mosty a původní konstrukce je navíc vystavena extrémnímu počasí. Působením dilatačních pohybů, které jsou způsobeny tepelnou roztažností materiálu, dochází k namáhání původní konstrukce domu a tím k jejímu rychlejšímu opotřebování a ničení. Tyto problémy při použití vnější izolace nevznikají. Další nevýhodou vnitřního zateplení je, že se prostory uvnitř domu instalací zateplení poněkud zmenší. Vnitřní zateplení je nejčastěji používáno pro historické fasády, kde není možno aplikovat zateplení vnější.

Vnější zateplení domu

Při zateplení budovy se volí téměř vždy vnější zateplení, protože má oproti vnitřnímu řadu výhod. Vnější zateplení chrání vnitřní konstrukci před extrémy počasí a zvyšuje tak její životnost. Navíc zůstává schopnost konstrukce akumulovat teplo a nevznikají tepelné mosty. Ideální je použití pláště z vhodného materiálu, který pokrývá všechny prvky.

Zde si můžete prohlédnou několik fotografi zachycujících rekonstrukce fasád provedé naší firmou:

img013 img015 img016 img005
img006 img007 img011 img014
img010 img009 img008 img012